Mi a különbség az akvarell és a gouache festék között?
Kedves Alkotótársam!
A nyár folyamán zentangle mintákat rajzolunk a Művészlelkek Alkotóklubjában. Ha szeretnél csütörtök este 7-kor feltöltődni, kikapcsolódni egy barátságos közegben és nem vagy még tag, akkor csatlakozz hozzánk, rajzoljunk együtt!
Művészlelkek Alkotóklubja csatlakozás
Tipp: érdemes ezeket a mintákat egy füzetbe gyűjteni és ha már jó sok mintád van, kreatívan kombinálhatod azokat. A zentangle rengeteg lehetőséget rejt, ha szeretnéd ezt a technikát jobban megismerni, ajánlom figyelmedbe a tanfolyamomat, melyben mindent megtalálsz a zentangle technikáról.
***
A Művészlelkek Műhelyébe a héten ismét két videós anyag kerül fel.
Az eper akvarell-gouache,
a pillangó pedig gouache festékkel készült.
***
Néhány gondolatot hadd osszak meg veled, miért szeretem ezt a festéket, és hogy miben más ez a festék az akvarellhez képest.
A gouache fő tulajdonságai az akvarellhez képest az átlátszatlanság és a nagyobb konzisztencia. Ez a festék jóval sűrűbb, vastagabb, mint az akvarell. Érdemes kihasználni ennek a festéknek az előnyét absztrakt festményeken, vagy tájakon.
Számomra varázslatos ez a festék, az akrilhoz képest jóval könnyebben javítható, kombinálható több technikával. Nagyon sok lehetőség rejlik benne.
A gouache-t érdemes kis szilkékben tárolni, így könnyebb a szállításuk, van azonban egy különleges módszer arra, hogyan őrizd meg a gouache-t a kiszáradástól, ezt a Művészlelkek Műhelyének tagjai már tudják, ha Te is szeretnéd jól használni és tárolni ezt a festéket, csatlakozz a havi díjas rendszerhez a Művészlelkek Műhelyébe és máris fény derül sok apróságra a festékkel és a használatával kapcsolatban is.
Olajos Mónika vagyok. Már több, mint 15 éve foglalkozom különböző művészeti technikákkal. Néhány általam kedvelt technika: akvarell, gouache, ceruzarajz, zentangle, üvegfestés, selyemfestés. Remélem, hogy blogomon hasznos információkat találsz, akkor is ha még csak most ismerkedsz ezzel a területtel és akkor is, ha már régóta foglalkozol valamilyen művészeti ággal.
Facebook Comments