2023-ban az év madara a barkóscinege – Fessük meg akvarellel!
A napokban érkezett hozzám egy nagyon kedves megkeresés, hogy milyen jó lenne az idei év madarát, a barkóscinegét megfesteni. Így került be ez a pici madár a Művészlelkek Műhelyébe.
A kérés pont jókor jött, hiszen – többek között – épp a madarak a téma a Műhelyben.
És most jöjjön néhány érdekesség erről a kis madárról:
A barkóscinege énekesmadár, testhossza kb. 12-13 cm. Elsősorban mocsarak, tavak környékén él. Magyarországon leginkább a Fertő tó nádasaiban található meg.
A hím és a tojó eltérő színű. A tojó színei világosabbak, mint a hímé. A hímeknek fekete barkójuk van, a tojónak nincs ilyen.
Kérés volt az is, hogy legyen háttere a képnek, így a videóban részletesen mutatom a háttérkészítést is, a videó érdekessége, hogy több szakaszból áll, így kinek-kinek ízlése szerint készíthető el a madár ábrázolása.
Az első szakaszban a színek összemosásával már elérhetünk egyfajta madárábrázolást, a második szakaszban már felkerülnek a tollak is a madárra. A harmadik szakaszban pedig akvarellceruzával finomítom az apróságokat a madárkán. Így többféle lehetőség és technika is bemutatásra kerül a videóban, így lehet választani, hogy ki hogyan szeretné elkészíteni a saját madarát.
Élmény volt festeni az év madarát és megtisztelő volt Jutka megkeresése. Remélem, hogy a videós anyagommal tudtam segíteni, és a pályázat, melyre készülnek a gyerekek, sikeres lesz.
Ha Te is szeretnéd megfesteni velem az év madarát, a barkóscinegét, akkor csatlakozz a Műhelyhez, ahol több, mint 150 alkotást készíthetsz el velem együtt videós útmutatóim segítségével, akvarell, grafitceruza, gouache és zentangle témákban!
Olajos Mónika vagyok. Már több, mint 15 éve foglalkozom különböző művészeti technikákkal. Néhány általam kedvelt technika: akvarell, gouache, ceruzarajz, zentangle, üvegfestés, selyemfestés. Remélem, hogy blogomon hasznos információkat találsz, akkor is ha még csak most ismerkedsz ezzel a területtel és akkor is, ha már régóta foglalkozol valamilyen művészeti ággal.
Facebook Comments