Mit jelent a nedvesre nedves technika az akvarellfestésben?
Kedves Alkotótársak!
Tovább folytatódik a héten is a mini akvarellképek készítése a Művészlelkek Alkotóklubjában, ha szeretnél csütörtök esténként egy kicsit kikapcsolódni akkor várlak szeretettel 7 órakor.
Kattints a linkre és csatlakozz hozzánk, ha nem vagy még tagja az Alkotóklubnak:
Művészlelkek Alkotóklubja csatlakozás
***
A havi előfizetéses Művészlelkek Műhelye a héten ismét 3 videós anyaggal bővült.
Egy laza kis grafitrajz ibolyával:
A zentangle kedvelők számára ezzel a különleges mákgubós képpel:
Az akvarell-imádók pedig ezt a teknőst készíthetik el, ami a múlt heti gouache teknős mellett igazán jól fog majd mutatni a falon.
Néhány gondolat az akvarell teknős kapcsán a nedves a nedvesre technikáról
Ez a technika magában foglalja a nedves festék felvitelét a nedves papírra, ami lehetővé teszi lágy elmosások és gyönyörű színátmenetek létrehozását. Azért szeretem ezt a technikát, mert könnyed, éteri hatást kelt, amely tökéletes égbolt, tenger és egyéb természeti tájak ábrázolására.
A nedves a nedvesre technikához a festék felhordása előtt tiszta ecsettel kell megnedvesíteni a papírt. Attól függően, hogy milyen hatást szeretnénk elérni, megnedvesíthetjük a papír teljes felületét vagy csak egy bizonyos területet. Ha a papír már nedves, nedves ecsettel vihetjük fel rá a festéket, és egyszerűen hagyjuk, hogy a színek keveredjenek és összefolyjanak egymással.
Ennek a technikának az a szépsége, hogy számos effektus létrehozását teszi lehetővé, a finom, átlátszó elmosástól a merész, színpompás átmenetekig.
A nedves a nedvesre technika használatakor fontos észben tartani, hogy kevésbé tudjuk irányítani a festéket, mint a nedves a szárazon módszernél. A festék folyni fog a papíron, ami egyrészt izgalmas, de akár frusztráló is lehet. Ha még nem ismered ezt a technikát, azt javaslom, hogy kísérletezz különböző színekkel és ecsetvonásokkal, hogy lásd, hogyan hatnak egymásra a nedves felületen a színek. Meglepődhetsz, milyen gyönyörű hatások tudnak létrejönni, ha hagyod, hogy a festék tegye a dolgát!
Ezzel a technikával megfelelő gyakorlással és kísérletezéssel lenyűgöző tájképeket hozhatsz létre.
Kellemes, alkotással teli napokat kívánok mindenkinek!
Olajos Mónika vagyok. Már több, mint 15 éve foglalkozom különböző művészeti technikákkal. Néhány általam kedvelt technika: akvarell, gouache, ceruzarajz, zentangle, üvegfestés, selyemfestés. Remélem, hogy blogomon hasznos információkat találsz, akkor is ha még csak most ismerkedsz ezzel a területtel és akkor is, ha már régóta foglalkozol valamilyen művészeti ággal.
Facebook Comments