Hogyan alkoss op-art stílusban?
Lehet, hogy már megfordult a fejedben, hogy milyen lehet olyan képeket készíteni, amik csak és kizárólag geometriai formákból állnak? Ha igen, akkor itt a remek lehetőség kicsit közelebbről is megismerkedni ezzel a művészeti ággal.
De mielőtt még belemerülnék a részletekbe, szeretnék egy pár szót írni arról, hogy mi is az az op-art stílus.
Mi az az op-art stílus?
Az op-art az „optical art” rövidítése, amely magyarul „optikai művészetet” jelent. Az op-art stílus igen bátran használja a dinamikus színeket és a vibráló geometriai formákat.
A stílusirányzat az 1950-es években alakult ki, és a „Le Mouvement” elnevezésű párizsi kiállítás kapcsán indult útjára. A stílus hazai megteremtője Victor Vasarely azaz Vásárhelyi Győző, akinek képei a mai napig szemet kápráztatnak, ennek a stílusnak köszönhetően.
Az op-art jellemzője a geometriai formák és színek kavalkádja, amivel a művész olyan benyomást tud kelteni, mintha a minták mozognának. Mondhatnánk azt is, hogy a geometriai formák szinte életre kelnek a vásznon.
A látványos geometriai minták a körök, a háromszögek és a négyzetek kombinációja végtelen lehetőséget kínál a kreatív tervezőknek és festőknek. Legyen szó egy képről vagy akár egy ruhadarabról.
Napjainkban egyre inkább ismét előtérbe kerül ez a stílusirányzat. Különös stílusával az op-art festmények nemcsak a szemünket, de az elménket is megmozgatják.
Szív op-art stílusban elkészítve - Művészlelkek Műhelye online tanfolyami anyag
Az op-art ihlette szívet grafitceruzával és filctollal készítettem el. Igyekeztem három dimenziós hatást elérni a rácsvonalak és az optikai torzulások ábrázolásával.
Ha Te is szeretnéd kipróbálni milyen op-art stílusban rajzolni, tarts velem és eredjünk együtt Vasarely nyomába!
A Művészlelkek Műhelyében a realisztikus grafitceruzás rajz, az akvarell– és a gouchefestés mellett ezzel a stílussal is találkozhatsz. Immáron több, mint 50 képet készíthetsz el tanfolyami videóim segítségével, melyekben lépésről-lépésre mutatom a teljes folyamatot. Ha kedvet kaptál egy tartalmas kikapcsolódáshoz, akkor csatlakozz Te is hozzánk!
A Művészlelkek Műhelyéről a képre kattintva tudsz meg további információkat:
———————————————————————————————
Ha tetszett a bejegyzés és szeretnél további érdekességeket is látni művészetről, festőkről, technikákról akkor olvasd rendszeresen frissülő blogomat, és kövess a Facebookon, valamint a Youtube-csatornámon!
Olajos Mónika vagyok. Már több, mint 15 éve foglalkozom különböző művészeti technikákkal. Néhány általam kedvelt technika: akvarell, gouache, ceruzarajz, zentangle, üvegfestés, selyemfestés. Remélem, hogy blogomon hasznos információkat találsz, akkor is ha még csak most ismerkedsz ezzel a területtel és akkor is, ha már régóta foglalkozol valamilyen művészeti ággal.
Facebook Comments