Laura és a gouache festékkészlet

Kedves Alkotótársam!
A Művészlelkek Műhelyébe ezen a héten egy újabb videós anyag került fel, ezúttal egy komolyabb, kicsit több, mint egy órás gouache festésre invitállak Egy pipacsot festhetsz meg velem.
Ha nem vagy még tag, a Műhelyhez itt tudsz csatlakozni:
***
Laura és a gouache festékkészlet
Laura – mint annyiszor – most is a nagyinál töltötte a nyarat. Szeretett a nagyinál lenni, aki egy apró, virágos házban élt a falu szélén. Laura imádott keresgélni nagyi régi dolgai között.
Egy délelőtt a padlásra ment, ahol a régi bútorok és egyéb dolgok között egy poros, de gyönyörű gouache festékkészletet talált. Ez a készlet volt nagyi kedvence, mikor még aktívan festett. A doboz színei alig várták, hogy ismét életre keljenek.
Ez a te kincsed most – mondta a nagymama, miközben leporolta a festékeket. – A színek nemcsak látszanak, hanem mesélnek is. Meg kell tanulnod velük beszélni.
Laura figyelt, ahogy a nagyi lassan mutatta, hogyan keverjék a színeket, hogyan húzzák az ecsetet finoman a vásznon és hogyan hallgassanak a szívükre, amikor alkotnak. Minden ecsetvonásnál Laura úgy érezte, mintha egy kicsit közelebb kerülne az álmaihoz: egyszer híres, sikeres festő lesz, dacára annak, hogy a felnőttek gyakran mondták, „Művészetből nem lehet megélni.”
Napok teltek el vidáman, színekkel és megannyi felfedezéssel. Laura rájött, hogy nem számít, ki mit gondol arról, hogy mi lehetetlen, igazán az a fontos, hogy mennyire szereted azt, amit csinálsz. Amikor a vászonra pillantott, a pipacsok, a napfény és az erdő színei köszöntek vissza rá.
Látod, kicsim?- mondta a nagymama – a festés nemcsak arról szól, hogy szépeket készítesz, hanem arról, hogy meglátod és megmutatod, amit a szíved diktál.
Laura mosolygott, és tudta: minden ecsetvonás egy lépés az álmai felé. Mert aki szívvel fest, az nemcsak képet alkot, hanem világot is teremt.
***
Kellemes alkotást, jó időtöltést kívánok mindenkinek!
Mónika

Olajos Mónika vagyok. Már több, mint 15 éve foglalkozom különböző művészeti technikákkal. Néhány általam kedvelt technika: akvarell, gouache, ceruzarajz, zentangle, üvegfestés, selyemfestés. Remélem, hogy blogomon hasznos információkat találsz, akkor is ha még csak most ismerkedsz ezzel a területtel és akkor is, ha már régóta foglalkozol valamilyen művészeti ággal.
Facebook Comments