A grafit ceruzák és az akvarellfestés
Hogy kerül a csizma az asztalra – gondolhatod, avagy mi köze a grafitceruzának az akvarellfestéshez?
Nos, ami azt illeti nagyon is sok, nézzük hát, hogy mire gondolok.
Köztudott, hogy rengeteg féle és fajta grafitceruzát vásárolhatunk. Nem csak a márkája hanem a keménysége, lágysága is változó egy-egy ceruzának. Nézzük picit részletesebben!
A ceruzákat különféle keménységi szint szerint osztályozzák. A (H) a kemény ceruzát jelzi, a (B) a lágy grafitbelsőt mutatja. Valahogy így néz ki a skála a lágyságtól a keménységig.
6B, 5B, 4B, 3B, 2B, B… H, H2, H3, H4, H5, H6
Most azt kérdezed, hogy miért beszélek erről? Azért, mert a grafit nyoma nem tud eltűnni az akvarellfesték alól. Ezért fontos, hogy amikor felrajzolod a képed vázlatát, használj H2-es vagy nagyobb keménységű ceruzát. Ez a fajta ceruza keménységéből adódóan nagyon finom vonalakat hagy maga után, amelyek alig észrevehetők és nem kenődnek el.
Ugye, most már érted, hogy miért fontos egy kép megrajzolásánál a ceruza keménységének figyelembe vétele.
Tedd próbára frissen szerzett tudásod! Rajzold fel egy kép vázlatát és utána fesd meg akvarellfestékkel!
Ha szeretnéd gyakorolni a grafitceruzás rajzolás alapjait, akkor itt a remek lehetőség! A Művészlelkek Műhelyében grafitceruzás rajzleckékkel is találkozhatsz az akvarell- és gouachefestő videók mellett. Több, mint 70 videós tananyag áll rendelkezésedre 4 témakörben. Erről bővebben itt olvashatsz:
———————————————————————————————
Ha tetszett a bejegyzés és szeretnél további érdekességeket is látni művészetről, festőkről, technikákról akkor olvasd rendszeresen frissülő blogomat, és kövess a Facebookon, valamint a Youtube-csatornámon!
Olajos Mónika vagyok. Már több, mint 15 éve foglalkozom különböző művészeti technikákkal. Néhány általam kedvelt technika: akvarell, gouache, ceruzarajz, zentangle, üvegfestés, selyemfestés. Remélem, hogy blogomon hasznos információkat találsz, akkor is ha még csak most ismerkedsz ezzel a területtel és akkor is, ha már régóta foglalkozol valamilyen művészeti ággal.
Facebook Comments